קורסי מנהיגות

כל אחד.ת צריך וראוי להנהיג את סביבתו להשגת חיים טובים יותר. 

לכן יצרנו מגוון קורסים המותאמים לצרכים מבחינת התוכן, זמן, מקום ודרכי לימוד. 

שילוב שלם של כיתה, תרגול, שטח, סיורים, תרגולים ובעיקר - פרקטיקה הנותן למשתתפים יכולת להניע פרויקטים לאור מודל א.ח.ד - איש/ה. חזון. דרך.

קהל יעד וסוגי קורסים:

- מנהיגות ציבורית - בדרגי ביניים ובכירים 

- מנהיגות נשית - זה הזמן שלהן - ברשויות, משרדי ממשלה וארגונים

מנהיגות קהילתית - להוביל את סביבתך הקרובה לצמיחה טובה.

- מנהיגות עסקית - בניית עסקים מניבים, יציבים וערכיים.

מנהיגות צעירה - למשוחררי צבא/שירות לאומי. התווית דרך אישית להשפעה חיובית.

- מנהיגות וחדשנות למנהלים מחו"ל בשילוב סיורים בארץ.

פירוט קורס לדוגמה:

דרך לביאה - קורס מנהיגות נשית מעשית 
 
 

קונספטעולם המנוהל ע"י נשים הוא מקום טוב יותר. בקורס ממוקד וייחודי נעניק כלים מעשיים  לפיתוח הערכה עצמית המובילה לבחירת חזון ומשמעות ויצירת צעדים ראשונים להגשמת המטרות שהוגדרו.   חזון: שינוי חברתי וכלכלי בזכות מאות נשים שיעברו את הקורס וישפיעו על אלפי אנשים בסביבתן.    מטרות קורס : מנהיגות אישית, חברתית לאומית מנהיגות יצירת בסיס להעצמה ופיתוח יכולות הנהגה, הובלה והשפעה. פיתוח אישי, העמקה והרחבה של המיומנויות והכלים העומדים לרשות המשתתפים. יצירת פרויקטים קהילתיים לרווחת הישוב/שכונה שיטת הלימוד: הקורס כולל חומר עיוני, יציאה לשטח, הרצאות פרונטאליות, דיונים, תרגילים קבוצתיים וסימולציות. כל משתתף בונה לעצמו חזון ויעדים להגשמת מטרות ומשלב את הידע והנסיון עם הקבוצה בנוסף ירתמו חברי הקבוצה לנתינה לקהילה ע"י הרמת פרויקט שיבחר יחד. בקורס מיישמים את מה שהטבע מלמד וניתנים כלים מעשיים להצלחה וחיים טובים יותר, בסדרת מפגשים מהנה ומרתקת נתמקד בחיוביות ובדרך יעילה ליצור הצלחה. בעזרת דוגמאות מרתקות מעולם השטח, הישרדות מדבר, חילוצים, סיפורי התנ"ך, התנהגות בעלי חיים וההקבלה לחיי כל אחד מאיתנו. בהשתתפות פעילה ניתן לקבל ולבנות דרך טובה לחיבור לערך הגדול, הצבת מטרות וחלומות והתחלתה של צעידה תוך כדי הנאה להגשמת חיים מלאים, שלמים, שמחים ושלווים.  במפגש המקדים, נמקד את התכנים בהתאם לנושאים החשובים לכם והתוצאות הרצויות. 

 פירוט הקורס הבסיסי: 

מפגש 1 – כן, מגיע לי יותר. מהצלה להצלחה - הצגת מודל "הכי טוב בדרך...", פיתוח הערכה עצמית, להתנהל כאריה ולא כארנבת, מיפוי החוזקות באופן אישי, מקצועי ואירגוני. קבלת אחריות על החיים וכיצד להנהיג את עצמי וסביבתי לדרך הטובה ביותר. פחדים ככוח מונע/מניע. נלמד איך לשלוט בפחד ולתעל אותו לטובת קידום מטרות אישיות ועסקיות. 

מפגש 2 – ערכים כמנוע לצמיחה ולהצלחה.  10 הדברות אשר התקבלו ממשה בהר סיני הן רשימת הקוד המוסרי הקדום והיעיל ביותר, המשמש השראה לכל האנשים בכל העולם מזה מאות דורות. סודות העוצמה האדירה שלהן ואיך התנהלות על פיהם יכולה להביא שפע בכל תחום. (בריאות, אושר, שמחה, הצלחה וכסף ) 

מפגש 3 – למה אני כאן? לפי ניטשה: "אדם שיש לו עבור מה - יוכל לסבול כל איך." מה הייעוד של חיי ולמה כה חשוב שיהיה לי חלומות ושאיפות. כיצד לתרגם הוויה לחוויה ואיך אוכל להיעזר בערך העליון שלי כדי לתת ולקבל הרבה יותר אושר בחיי. מיקוד למשמעות האמיתית והגבוהה בחיי. 

מפגש 4 – לאן הגעתי? סיכום ביניים של הדרך האישית, העסקית והקבוצתית. מעקב אחר ההתקדמות לפי התרגול בשיעור בחיים האמתיים. בחירה או בריחה – מיקוד לתוצאות מעשיות מידיות. בונוס: אהבה בטבע ובמקורות - מפגש חוויתי הנותן כלים לזוגיות על ידי תקשורת בונה, חשיבה חיובית ועשייה אמיתית. 

מפגש 5 הצבת מטרות שלך – איך מציבים מטרות באופן יעיל, כיצד מנהלים את הזמן להשגתן, מהי העלות והתועלת מכל מטרה שאני שואף אליה, עבודה בקבוצות יסייעו לקבוע ולהתחבר ליעדים שהוצבו על מנת להניע לפעולה ממקום ערכי ורגשי המוביל לפרקטיקה. מהנאה להנעה כולל דוגמאות מסיפורי הצלחה עסקית ואישית מעוררי השראה. 

מפגש 6 – לאהוב ולהתמיד. שני הגורמים המרכזיים המאפיינים את כל המצליחנים. נבנה באופן אישי את הצעדים הראשונים בדרך למטרה. מפגש של שיתוף מרגש אשר לא רק מניע לפעולה אלא גם מראה לנו כיצד נצליח להשיג את היעדים. mastermind + networking  ככלים מקדמים בדרך.

מפגש 7 – ניהול משברים. ברוכים הבאים לחיים, בכל דבר שנעשה ניתקל בסוג של משבר. איך אפשר להתגבר על הכל ? חוקי הישרדות מדברית ככלים מעשיים מהשטח ל"ג'ונגל העירוני". פסיכולוגיה של הצלחה, עימותים וניהול נכון יכולים להוביל לצמיחה. חושך = העדר אור, מה הדרך להדליק מחדש את הניצוץ ללהבה וכיצד ניתן לצמוח. 

מפגש 8 – בנייה מעשית, בניית חזון אישי ודרך פעולה כולל צעדים ראשונים להגשמת מטרות טווח קצר וארוך.     תרומה לקהילה - קבלת החלטה על פרויקט נתינה לסביבה הקרובה והערכות לביצוע למפגש הבא.

 מפגש 9 – עשייה ערכית. תרומה לקהילה : שיפוץ/צביעת מבני קשישים, התנדבות בארגון פרויקט חונכות ועוד רעיונות כפי שיועלו ע"י משתתפי הקורס.

 מפגש 10 – ממשיכים בדרך. סקירת התוצאות והתוצרים שלנו, סיכום הדרך עד כה ומבט קדימה אל ההמשך האישי. יצירת מסגרת תומכת לחברי הקורס המסייעת להם בהמשך. טיפים וכלים נוספים לשימור ההצלחה ולטיפוחה. קבלת תעודת "אחריות על חייך".

 ניתן לשלב מפגשים ונושאים נוספים כגון: 

פיתוח יזמות עסקית ניהול כלכלי אישי, משפחתי, עסקי סיוע אזרחי בזמן חירום, הצלת חיים וניהול משברים קרב מגע ככלי לפיתוח תחושת מסוגלות סדנת טג"ח (טיפוס, גלישה וחילוץ) 

– אחריות, תכנון, התמדה, מיקוד יומיים שטח גיבוש ומיקוד לתוצאות עבודה עם סוסים 

– תקשורת ובטחון עצמי וכמובן עוד אפשרויות בהתאם לתקציב ולרצונכם מודל 

"הכי טוב בדרך..." משמש השראה לעשרות אלפי איש אשר חוו אותו בדרכים שונות. 

הנחיה מקצועית, ספר לכל משתתפת, ביטוח, מנחים חיצוניים, עזרים, ציוד סדנאות. בברכה אופיר עקיבא וצוות דיונה